Ady versei jelentek meg a könyvtárban kiállított alkotásokon – Videó

Ady Endre halálának 100. évfordulója alkalmából kapcsolódott a Boróka Székely-Magyar Kulturális Egyesület és a József Dezső szakkör festőinek közös kiállítása a költő verseihez. A tárlatot Fodor György, a kulturális egyesület alelnöke nyitotta meg, aki a képeken megjelenő kódokat helyezte középpontba köszöntőjében. Az Ady tükrében című tárlaton a költő verseinek hangulatát, történetét jelenítik meg az alkotások.
Az írónak két nagy szerelme volt életében, a képeken elrejtett kódok legtöbbször erre a két személyre utalnak. A gyulai könyvtár előadótermében több mint 30 alkotást állítottak ki, voltak olyanok, akik ugyanazt az Ady verset választották, így egy Ady vers többször is megjelenik egy-egy festményen. A Mogyorossy János Városi Könyvtár előadótermében április 26-ig tekinthető meg a 17 alkotó festménye.

Forrás: Gyula TV