Szinte hihetetlen, de már 15 éve annak, hogy a városi könyvtár előadótermében összegyűlt néhány elkötelezett művészet és irodalomkedvelő, és Bokor Ildikó vezetésével megalapította a Boróka Magyar-Székely Kulturális Egyesület. Az egyesület, amely azóta közhasznú státuszú lett, számos kiállítást, kötetbemutatót, sőt színházi előadást segített megvalósulni, s évről évre jelen van Gyula kulturális életében.
Az eltelt másfél évtizedre emlékezve 2026. március 24-én (kedden) 17.00 órakor az egyesület alkotói csoportjának (Fábián Irén, Orestyák Jánosné Buka Mária, Kondorosiné Ökrös Julianna, Marosán Rózsa, Sütő Jánosné, Ungváriné Spiegel Julianna) műveiből kiállítás nyílik a könyvtár földszinti előadótermében. Az évforduló tiszteletére beszédet mond Bokor Ildikó elnök, a tárlatot pedig Kónya István, Gyula város alpolgármestere nyitja meg.
Szintén a könyvtárban, de immár a Simonyi-olvasóteremben folytatódik az jubileumi esemény, ahol Farkas Wellmann Éva József Attila-díjas költő író-olvasó találkozójára 17.30 órától kerül sor. A Kötetek közt című esten legújabb verseiről és kötetéről Fodor György tanár úr beszélget majd az alkotóval.
A programokra tagjai mellett minden érdeklődőt szeretettel vár az évfordulós Boróka Magyar-Székely Kulturális Közhasznú Egyesület.
