A Hunyadi főszereplője a Boróka meghívására járt először Magyarországon diákként

Az egyesület idén ünnepli alapításának 15. évfordulóját

Kiállítással és író-olvasó találkozóval ünnepelte megalakulásának 15. évfordulóját a Boróka Magyar–Székely Kulturális Közhasznú Egyesület március 24-én a Mogyoróssy János Városi Könyvtárban.

„Tizenöt év egy ember életében is hosszú idő, nemhogy egy egyesületében” – kezdte köszöntőjét Bokor Ildikó elnök a könyvár előadótermében, ahol annak idején megalakultak.

Felidézte, tizenöt évvel ezelőtt egy lelkes kis csapat, tizenhat ember gyűlt itt össze, és eldöntötte, hogy egyesületet alapít. Hozzátette, a tevékenységük „a szeretetről és az összetartozásról” szól, szervezetük a határon túli magyarok megismertetését, a velük való kapcsolattartást és a tehetségek felkutatását vállalta fel.

Kiemelte, azóta gyarapodni tudtak, és több közösségi oldaluk is van, amelyeken keresztül 500-600 ember kíséri figyelemmel a munkájukat.

Emlékeztetett, az elmúlt másfél évtizedben író-olvasó találkozókat, összművészeti és esélyegyenlőségi napokat, irodalmi táborokat, kiállításokat, színházi programokat és filmfesztivált is szerveztek.

Arról is szólt, hogy az évforduló alkalmából nyílt tárlaton kedvenc képeiket mutatják be az egyesület alkotói: Fábián IrénOrestyák Jánosné Buka MáriaKondorosiné Ökrös JuliannaMarosán RózsaSütő Jánosné és Ungváriné Spiegel Julianna. Színes és témában gazdag tárlatot állítottak össze – húzta alá.

Azt is elmondta, az egyesület jó kapcsolatot ápol Kónya István alpolgármesterrel, ezért kérték fel őt a kiállítás megnyitására.

– Mikor újak voltunk, és kicsik, és támogatókat kerestünk, ő mellénk állt a családjával együtt, így el tudtunk hívni egy lelkes, diákokból álló kis székely színházi csapatot – mesélte, hozzátéve, hogy a csoport tagja volt a Hunyadi című sorozat főszereplője, Kádár L. Gellért, aki akkor járt életében először Magyarországon.

Kónya István a megnyitón úgy fogalmazott, egy közösség alfája és ómegája az értékteremtés. Az alpolgármester nagyon fontosnak nevezte az egyesület küldetését: a határon túli magyarság felkarolását, a tehetséggondozást, és megköszönte, hogy a tagok tesznek azért, Gyula „minél színesebb” legyen.

Az esemény a könyvtár Simonyi olvasótermében folytatódott, ahol az egyesület tagjával, Farkas Wellmann Éva József Attila-díjas költővel beszélgetett Fodor György irodalmár, magyartanár a válogatáskötete megjelenését követő időszakról és készülő verseskönyveiről. Az író-olvasó találkozóról videóriportban számolunk be.

Forrás:
https://www.gyulaihirlap.hu/163724-a-hunyadi-foszereploje-a-boroka-meghivasara-jart-e

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

 

Nincs még hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..