Megalakult a Boróka Magyar-Székely Kulturális Közhasznú Egyesület Gyulán

A határon túli magyar-székely kultúra ápolása és támogatása érdekében megalakult a Boróka Magyar-Székely Kulturális Közhasznú Egyesület. Céljaik között szerepel a határon túli művészek előadásainak szervezése, támogatása, a kulturális értékek megőrzése, hátrányos helyzetű csoportok jogvédelme, valamint közösségfejlesztés és nemzetközi kapcsolatok építése.

A szervezet jelenleg 16 tagú, elnök Bokor Ildikó, tiszteletbeli elnök Kolcsár József, a kézdivásárhelyi színház igazgatója, alelnök Fodor György, főtitkár Gyulavári György. Pártoló tagok dr. Halmos Béla népzenekutató és Kiss László író.

További tagok:
Szilágyi Sándorné gazdasági alelnök